duobej-darbininkas geodeze1 plytos-su-cvekais traktorius vamzdis-raudonas vamzdziai vanduo-per-dantukus vandens-propeleriai
2009 08 05

Švaresnis vanduo — geresnės gyvenimo sąlygos

Siekiant gerinti Širvintų, Kabaldos, Jurbarko bei Joniškio gyventojų buities sąlygas bus pradėti vandens gerinimo bei vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros darbai. Projektus įgyvendins AB „Požeminiai darbai“. Projektų užsakovai — Širvintų rajono savivaldybės administracija, UAB „Jurbarko vandenys“ bei  UAB „Joniškio vandenys“. Sutarčių vidutinė vertė siekia daugiau nei 4 milijonus litų.

Užterštas vanduo itin pavojingas žmonių sveikatai. Dažnai vandenyje esantys mikroorganizmai, parazitai ir dėl aplinkos taršos į vandenį patenkančios cheminės medžiagos gali sukelti neigiamą ilgalaikį poveikį gyventojų savijautai: išsivysto alergija, silpnėja imuninė sistema ir kt. Raimondas Baikštys, AB „Požeminiai darbai“ generalinis direktorius: „Vandenyje vis daugiau randama pavojingų medžiagų: chloro junginių, švino, vario ir kt. Džiugu, kad ne tik miestų savivaldybės, bet ir patys gyventojai siekia pasirūpinti savo sveikata, inicijuodami vandens gerinimo darbus“.

„Įgyvendinamų projektų metu bus siekiama, kad Širvintų, Kabaldos, Jurbarko bei Joniškio gyventojams būtų tiekiamas kokybiškas vanduo, t.y. vanduo, kuriame nėra teršalų“, — teigia AB „Požeminiai darbai“ generalinis direktorius. Atsižvelgiant į sutartyje numatytus įsipareigojimus Širvintų mieste ir Kabaldos kaime bus vykdoma vandens gręžinių ir vandens ruošimo įrenginių statyba,  Jurbarke — vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra, Joniškyje — vandens gerinimo įrenginių rekonstrukcija. „Sieksime užtikrinti ne tik aukščiausius rezultatus, operatyvų darbą, bet ir tinkamą aplinką darbų vykdymo metu. Tikimės, kad įsipareigojimus įgyvendinsime anksčiau nei numatyta sutartyse“, — tvirtina Raimondas Baikštys.