duobej-darbininkas geodeze1 plytos-su-cvekais traktorius vamzdis-raudonas vamzdziai vanduo-per-dantukus vandens-propeleriai
2012 11 07

Šilumos tiekimo trasos Tauragės ir Elektrėnų miestuose

AB ,,Požeminiai darbai” 2012 m. sėkmingai įvykdė kelis didelės apimties šilumos tiekimo trasų tiesimo projektus. Tarp jų – ,,Šilumos tiekimo infrastruktūros modernizavimo Tauragės mieste II etapas”, ,,Elektrėnų miesto šilumos tiekimo sistemos patikimumo padidinimas” ir ,,Šilumos tiekimo trasų Elektrėnų mieste rekonstravimas”.

Projektą Elektrėnuose buvo būtina baigti iki šildymo sezono pradžios, todėl darbai buvo įvykdyti per rekordiškai trumpą, mažiau kaip dviejų mėnesių laikotarpį. Darbai, kuriems vadovavo darbų vadovas Vytautas Jasaitis, buvo pradėti rugpjūčio viduryje ir baigti spalio pirmoje pusėje. Bendras paklotų vamzdynų ilgis sudarė 2100 m.

Abiejuose projektuose buvo panaudotos naujausios, kokybiškos medžiagos, įgyvendinta vamzdynų nuotekio kontrolės sistema, o siekiant užtikrinti maksimalią atliktų darbų kokybę, visos suvirinimo siūlės buvo patikrintos radiologiškai – peršviestos. Projektuose rekonstruotos šiluminės kameros, atstatytos kelių dangos, sutvarkyti gazonai.

Pasak AB „Požeminiai darbai“ generalinio direktoriaus Raimondo Baikščio, įvykdyti darbai leido ženkliai sumažinti šilumos nuostolius ir kainą bei suteikė galimybę eksploatuojančioms organizacijoms prailginti magistralinių šiluminių trasų eksploatavimo laiką.

„Siekiant sukelti kiek įmanoma mažiau nepatogumų gyventojams, darbai, pagal galimybes, buvo atliekami etapais ir baigti laiku, o už operatyvų jų įvykdymą ir karšto vandens pateikimą net anksčiau, nei numatyta projekte, įmonė sulaukė gyventojų padėkos”, – sako R. Baikštys.

Apie bendrovę

AB „Požeminiai darbai“ – Lietuvoje viena iš didžiausių vandentvarkos objektų statybos, sąvartynų įrengimo ir uždarymo, šilumos ūkio veiklą vystančių kompanijų, kuri savo veiklą vysto jau trisdešimt dvejus metus. Vien 2011 metais AB „Požeminiai darbai“ dalyvavo 47 konkursuose ir pasirašė 7 sutartis, kurių vertė daugiau kaip 25 mln. litų. Už kokybiškai ir nepriekaištingai atliktus darbus, aukštus rezultatus bendrovė tris metus iš eilės buvo apdovanota Nacionaliniais kokybės prizais, 2007, 2008 ir 2009 metais nominuota kaip „Sėkmingai dirbanti įmonė“, už itin sudėtingus projektus pelnė aukso ir sidabro medalius.