duobej-darbininkas geodeze1 plytos-su-cvekais traktorius vamzdis-raudonas vamzdziai vanduo-per-dantukus vandens-propeleriai
2020 02 05

„Požeminiai darbai“ mini 40-metį: įmonės veikla pelnė pagarbą ir pasitikėjimą

Plačiai Lietuvoje žinoma Kauno bendrovė AB „Požeminiai darbai” mini veiklos 40-metį. Visą šį laikotarpį žymi tvari plėtra ir puikios reputacijos įtvirtinimas.

Strategija išlieka ta pati

„Požeminiai darbai” viena iš UAB „ENG grupė” įmonių. „ENG grupė” jungia grupės įmones, vystančias draugiškus aplinkai energetikos, nekilnojamojo turto valdymo ir plėtros projektus, vykdančias infrastruktūros ir daugiabučių namų objektų statybos bei renovacijos darbus, teikiančias elektros, šilumos, turbinų ir naftos produktų įrenginių eksploatavimo bei energetinių įrenginių montavimo, diagnostikos ir remonto paslaugas.

Paklaustas apie ateities planus, „Požeminiai darbai” generalinis direktorius Raimondas Baikštys neslėpė: ypač sukoncentruotos konkurencijos aplinkoje kalbėti apie ilgalaikius planus būtų gana aptaku.

„Tačiau yra pamatinių dalykų, kurie visada pasitvirtina ir kuriais niekada neabejojome – tai skaidrumas, darbų kokybė, sklandi procesų eiga, lankstumas ir sąžiningumas, bendradarbiaujant su užsakovais”, – „Kauno dienai” pabrėžė įmonės vadovas.

„Požeminių darbų” strateginė nuostata išlieka ta pati – koncentruotis į patikimo, kūrybingo ir inovatyvaus statybos generalinio rangovo paslaugas teikiančią bendrovę, kartu atsižvelgiant į pasaulines aktualijas dėl klimato kaitos.

Pagrindinė įmonės veikla – bendrieji statybos darbai, pastatų vidaus ir išorės vandentiekio bei nuotekų šalinimo, šilumos gamybos ir tiekimo, pastatų šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų įrengimas, įrenginių paleidimas ir derinimas, inžinerinių tinklų klojimas, taikant bekanales technologijas. Siekiant mažinti išmetamųjų šilumos dujų kiekį į atmosferą, buvo įgyvendintas 30 kW galingumo saulės elektrinės įrengimo projektas ir planuojama pastatyti 100 kW galingumo saulės jėgainę.

Išbandymų laikotarpiai

Bendrovės „Požeminiai darbai” veiklos ištakos siekia 1980 m., kai buvo įkurta Kauno požeminių darbų statybos ir remonto valdyba. Nuo 1992 m. veiklą pradėjo AB „Požeminiai darbai”, o praėjus penkeriems metams bendrovėje įdiegtas kokybės standartas ISO 9001.

Pasak generalinio direktoriaus R.Baikščio, svarbiausi įmonės istorijos etapai – tai išbandymų nestokojantys laikotarpiai, kai nepabijota imtis didelės apimties sudėtingų projektų. Kiekvieno jų gyvendinimas atverdavo naujus horizontus.

„Praėjusio amžiaus pabaigoje atsiradę stambūs infrastruktūriniai projektai tapo didžiuliu išbandymu pagal vakarietiškus standartus užsimojusioms dirbti Lietuvos įmonėms. Vienas tokių projektų, kurio drąsiai ėmėmės, buvo „Klaipėdos vandenyse”. Tai buvo Lietuvoje vienas pirmųjų projektų, kurį finansavo Pasaulio bankas. Suprantama, patirties neturėjome, todėl nestigo nerimo, netikrumo. Teko kaip reikiant susitelkti. Įveikėme visus išbandymus. Įmonei tai buvo savotiškas lūžis, nes atsivėrė naujos galimybės. Su Pasaulio banko finansuojamais projektais vėliau dirbome ir Baltarusijoje, paskui atėjo ES fondų finansuojamos programos”, – pasakojo bendrovės „Požeminiai darbai” generalinis direktorius.

Įspūdingų projektų etapas

„Požeminių darbų” vizitine kortele ilgainiui tapo įspūdingi ir Lietuvai svarbūs projektai: Kauno biologinių valymo įrenginių statyba ir Marijampolės regioninio sąvartyno įrengimas.

Įmonės darbų kokybę liudija net devynios laimėtos „Sėkmingai dirbančios įmonės” nominacijos bei du „Lietuvos metų gaminio” aukso ir sidabro medaliai: 2008 m. aukso medaliu įvertintas įmonės darbas Kauno miesto nuotekų valykloje, įdiegiant biologinio valymo įrenginius, o sidabro medaliu – naujojo Marijampolės sąvartyno įrengimo darbai.

2006 m. įmonė pradėjo įgyvendinti projektą „Kauno nuotekų valymo įrenginių išplėtimas, įdiegiant biologinio valymo grandį”. Dar po metų bendrovėje įdiegta darbuotojų saugos ir sveikatos sistema LST 1977; 2005. Kauno nuo Nuotekų biologinio valymo įrenginius 2008 m. valstybinė komisija pripažino tinkamais naudoti.

Nuo 2011 m. bendrovė žengė į kaimynės Baltarusijos rinką, kur įsteigė atstovybę, įkūrė antrinę įmonę „Statyba Group”, pasirašė sutartis su Gardino miesto komunaline ir gamybine įmone „Grodnovodokanal” ir valstybine įmone „Belkomtechinvest”.

Patikimo partnerio statusas

Bendrovę „Požeminiai darbai” patikimu partneriu laiko ir sričių, kuriose ji darbuojasi, ekspertai. Tai rodo 2013 m. pelnytas pripažinimas: įmonė paminėta tarp rangovų, kuriuos Lietuvos verslo paramos agentūros ekspertai įvertino geriausiai. Ekspertų teigimu, bendrovė išsiskiria puikia darbų kokybe, turi aukštos klasės specialistų, profesionalių statybos vadovų, naudoja pažangią statybinę techniką ir įrenginius.

Pastaraisiais metais „Požeminiams darbams” daugiausia teko dirbti didmiesčiuose – Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje.

Stabilūs įmonės veiklos rezultatai pelnė pagarbą visai „Požeminių darbų” komandai, kuri jau daug metų vertinama kaip profesionalus partneris ir kviečiama bendradarbiauti sudėtingiausiuose projektuose.