duobej-darbininkas geodeze1 plytos-su-cvekais traktorius vamzdis-raudonas vamzdziai vanduo-per-dantukus vandens-propeleriai
2015 12 09

Iškilminga Angelo skulptūros atidengimo ceremonija

Ketvirtadienį Jurbarko miesto centrinėje aikštėje buvo iškilmingai atidengta „Angelo, skelbiančio žinią apie Magdeburgo teisių Jurbarko miestui suteikimą“ skulptūra ir kartu taip užbaigti jubiliejiniai metai, kai Jurbarkas minėjo 400 metų savivaldos teisės miestui suteikimo jubiliejų.

Jubiliejui skirti šventiniai renginiai vyko liepos mėnesį, lapkričio 5-ąją į svarbią sukaktį buvo pažvelgta iš istorijos perspektyvos, o prieš pat Naujuosius miestelėnai ir svečiai būriavosi savivaldybės aikštėje, kur vyko Eriko Daugulio kurtos Angelo skulptūros atidengimas – simbolinę juostą perkirpo rajono meras Ričardas Juška ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Ceremonijoje dalyvavo, kaip jau buvo minėta, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Irena Degutienė, Seimo narys Bronius Pauža, rajono vadovai, savivaldybės administracijos darbuotojai, seniūnai, mokyklų bendruomenės, gyventojai, skulptūros autoriaus Eriko Daugulio dukra Laura Pavasarienė.

Angelas, skelbiantis žinią, yra antroji skulptūra mieste atsiradusi už aukotojų lėšas – Vytauto Didžiojo paminklas parke iškilo 1930 metais. Meras Ričardas Juška linkėjo, kad angelas įkvėptų mylėti gimtą miestą ir kurti jo ateitį.

Angelą pašventino Jurbarko Švenčiausiosios Trejybės bažnyčios kunigas monsinjoras Kęstutis Grabauskas ir Jurbarko evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Mindaugas Kairys. Kaip sakė kunigas M. Kairys, iš graikų kalbos išvertus žodis angelos reiškia „pasiuntinys“, taigi angelas į mūsų miestą atkeliavo nešdamas žinią.

Po iškilmingos atidengimo šventės antroji renginių dalis vyko kultūros centre, kur savivaldybės ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ buvo apdovanoti nusipelniusieji rajono savivaldai: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko skyriaus pirmininkas Petras Gerylius; pirmosios po Nepriklausomybės atkūrimo Jurbarko rajono savivaldybės Tarybos narys Vytautas Giedraitis, ilgametis Jurbarko rajono savivaldybės valdybos ir tarybos narys Kasparas Jurevičius; savivaldybės Tarybos narys, buvęs savivaldybės administracijos direktorius Vidmantas Juzėnas; ilgametis savivaldybės Tarybos narys, pirmosios po Nepriklausomybės atkūrimo Jurbarko rajono savivaldybės tarybos pirmininkas Antanas Juozas Kazakevičius; buvęs savivaldybės tarybos narys, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, 1995–1997 metų Jurbarko rajono savivaldybės meras Stasys Makūnas ir kompozitorius, Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos pedagogas Kęstutis Vasiliauskas.

Visi prisidėję prie paminklo atsiradimo yra įamžinti knygoje, kurią saugos Krašto istorijos muziejus, o aukotojai, skyrę skulptūros statybai 5 tūkst. litų ar daugiau, dovanų gavo suvenyrinę Angelo kopiją: tai UAB „A. Žilinskis ir Ko“, „Jurmelsta“, „Dainiai“, „Savas medis“, „Stratanga“, „Akmens uola“, „Jurbarko mėsa“, „Kalnapilio-Tauro grupė“, „Alga“, DNB Bankas, „Požeminiai darbai“, „Manvesta“ vadovai bei Zinaida ir Bronius Dumčaičiai, Algirdas ir Aldona Gluodai. Angelo statulėlės buvo įteiktos ir rajono mero pavaduotojui Jonui Bučinskui bei Seimo pirmininkei Irenai Degutienei.

Iškilmingą renginį vainikavo muzika – dainavo solistai Ieva ir Vladimiras Prudnikovai, jiems akomponavo Nijolė Ralytė.

Šaltinis: http://www.jurbarkiskis.lt/